Aż do grudnia 1998 roku w Polsce obowiązywał podział administracyjny na 49 województw. Po reformie ograniczono tę liczbę do 16. Ludziom przyzwyczajonym do poprzednich zasad nie było łatwo się przestawić, zresztą niektórzy nadal miewają z tym kłopoty. A gdy jeszcze przychodzi do wytypowania stolicy województwa…
Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to ten rodzaj wiedzy, który przydaje się na co dzień i bardzo ułatwia orientowanie się w polskiej mapie. Warto więc włożyć odrobinę wysiłku, by przyswoić sobie z powodzeniem województwa i stolice. Bywa to czasem o tyle wymagające, że niekoniecznie największe czy najpopularniejsze miasto w danej części kraju okazuje się jednocześnie stolicą.
Można się więc spodziewać odrobiny pamięciówki, ale to trochę jak z jazdą na rowerze – raz wbite do głowy prawdopodobnie już tam zostanie. A żeby dodatkowo się upewnić, czy mamy odpowiednio dobrze opanowany podział administracyjny naszego kraju, można rozwiązać quiz, który bezlitośnie wykaże, gdzie jeszcze można mówić o brakach. Oczywiście po to, by jak najszybciej je nadrobić!