Quizy geograficzne Quizy wiedzy

Quiz o Polsce. Jak wiele wiesz o swojej ojczyźnie?

„Polacy nie gęsi…” pisał Mikołaj Rej, sugerując, że mamy wszelkie podstawy do tego, by być dumni z ojczystego kraju. A skoro te podstawy są, to czy nie należy dbać też o uzupełnianie ogólnej wiedzy na temat Polski? Czy możesz się pochwalić, że taką właśnie posiadasz?

Zapewne tak właśnie zakładasz, ale czy ma to pokrycie w rzeczywistości? Czy jesteś specjalistą, jeżeli chodzi o zabytki polskiej kultury, podział administracyjny naszego kraju, bogactwo naturalne i historię, bardzo przecież bogatą i liczącą sobie wiele setek lat? Najszybszy sposób, by to sprawdzić, to oczywiście quiz o Polsce. Rozwiązując go można przekrojowo skontrolować swoją wiedzę i sprawdzić, w jakich dziedzinach mamy braki.

A braki zawsze warto uzupełniać, chociażby po to, by uniknąć blamażu na spotkaniu towarzyskim czy na przykład podczas rozmowy o pracę. Zawsze warto wiedzieć więcej i orientować się lepiej. Quiz o Polsce to zaledwie kilkanaście pytań, które uświadomią nam raz na zawsze, czy możemy uważać się za specjalistów wiedzy o ojczystym kraju, czy raczej byłaby to opinia nieco na wyrost.