Quizy wiedzy

Quizy wiedzy ogólnej – nieszkodliwe uzależnienie!

Rozmiłowanie w sprawdzaniu granic swojej wiedzy ogólnej naprawdę może być uzależniające! Wie to każdy, kto z przyjemnością rozwiązuje testy wiedzowe, nie zrażając się szeroką rozpiętością i różnorodnością przewijających się w nich dziedzin.

Osoby otwarte na świat, chłonne wrażeń, uważne i z zacięciem obserwatora przyswajają mnóstwo wiedzy ogólnej niejako mimochodem, wcale nie ucząc się specjalnie słówek, nazwisk czy definicji. Niektórzy na tym poprzestają, inni odczuwają potrzebę dodatkowego inwestowania w siebie, doszkalania się, nauki. Miło mieć poczucie, że żaden temat nie jest nam całkowicie obcy, że potrafimy sformułować o nim chociaż kilka rozsądnych zdań, a nawet wyrazić wartościową opinię.

Oczywiście nie ma możliwości, by wiedzieć wszystko o wszystkim – nawet erudyci i mistrzowie czasami się potykają, jeżeli chodzi o quizy wiedzy ogólnej. Ludzki mózg aż takiego obciążenia by chyba nie wytrzymał! Niemniej przekonanie samego siebie, że dysponujemy zaskakującymi informacjami, nawet może nie zdając sobie z tego sprawy, jest niewątpliwie satysfakcjonujące.