Quizy wiedzy

Quiz wiedzy ogólnej. Trenujmy umysł

Jest rzeczą powszechnie wiadomą, że szeroka wiedza ogólna to rzecz niesłychanie przydatna, nad którą warto pracować. I to pracować przez całe życie, nie poprzestając na szkolnym wykształceniu.

Opłaca się to co najmniej z kilku względów. Po pierwsze, umysł warto ćwiczyć z równą starannością co mięśnie. Im bardziej w niego inwestujemy, tym większe szanse, że będzie nam sprawnie służył do późnego wieku. Zapamiętywanie różnych informacji, zgłębianie wielu dziedzin, w tym takich, z którymi nie mieliśmy wcześniej do czynienia, znakomicie służy takim ćwiczeniom.

Po drugie, poprzestawanie na wiedzy szkolnej może okazać się zwodnicze. Informacje, do których nie wracamy, po prostu ulatują z pamięci. Nie mówiąc już o tym, że wciąż pojawiają się nowe fakty naukowe i dotyczące świata, które warto znać. I wreszcie po trzecie – zawsze miło być interesującym rozmówcą, który ma coś do powiedzenia na każdy temat i może w błyskotliwy, uzasadniony sposób przedstawić swoje zdanie. Quiz wiedzy ogólnej to jedna z metod porządkowania zgromadzonych informacji i również miły, rozrywkowy sposób na zmotywowanie samego siebie do dalszego umysłowego wysiłku.