Quizy o książkach

„Tajemniczy ogród” – jak dobrze pamiętasz lekturę?

Poznajcie Mary, dziewczynkę, która pod wpływem przyjaźni i kontaktu z pięknem natury odkrywa, kim naprawdę może się stać i ile dobrego się w niej kryje.

Lecznicze oddziaływanie tytułowego ogrodu jest nie do przecenienia i obejmuje wszystkie dziedziny życia. Niektórzy bohaterowie odkryją, że są wartościowi, ponieważ niosą pomoc i wsparcie najbliższym, inni rozprawią się z obciążeniami wspomnień i pojmą, w którym miejscu błądzili, odzyskując też odwagę, by swoje błędy naprawić; jeszcze inni zrzucą się z siebie pancerz goryczy i zawodu, od nowa nabierając oddechu. Nikogo nie należy przekreślać, bo każdy zasługuje na kolejną szansę.

Bywa też czasami tak, że przykry charakter, demonstrowanie niechęci i złości to tak naprawdę wyraz lęku, obawy przed odrzuceniem. Książka uczy, jak patrzeć na innych – rodzinę, przyjaciół, kolegów, dorosłych i rówieśników – z pewnym dystansem, starając się ich zrozumieć. Szczera i lojalna przyjaźń ma w sobie ogromną siłę i wyzwala w nas pokłady dobra, o które nawet byśmy się nie podejrzewali. Jeśli oczarowała cię książka Tajemniczy ogród – test znajomości lektury sprawdzi, czy rozsmakowałeś się w fabule na tyle, by odpowiedzieć na każde (nawet trudne) pytanie i bez lęku mierzyć się z ewentualnym sprawdzianem