Psychotesty

Dokończ zdania, a wiele się o sobie dowiesz

Nie zawsze test dotyczący typu osobowości musi być długi, skomplikowany i złożony z kilkudziesięciu wymagających sporego zastanowienia pytań. Czasami prosty quiz, opierający się na podstawowych skojarzeniach, może sporo powiedzieć o charakterze rozwiązującego.

Do tego typu nieskomplikowanych testów należą quizy typu dokończ zdania. Nie wymagają wiele wysiłku, a raczej zdania się na intuicję i pierwsze skojarzenia. Kiedy zaczynamy za bardzo kombinować, zastanawiać się, ważyć za i przeciw i rozważać, co „wypadałoby” wybrać – ryzykujemy oczywiście zafałszowaniem wyniku. Jednak spontaniczne wskazywanie zdań, które w danej chwili najbardziej do nas pasują i przemawiają, może być zaskakująco odkrywcze.

Te pierwsze impulsy wypływają z mocno utrwalonych cech osobowości, mogą więc sporo powiedzieć o naszym intuicyjnym postępowaniu. Kiedy zatem nie mamy ochoty na mierzenie się z długim testem psychologicznym, taki szybki quiz jest dobrą alternatywą i na pewno pozwoli nam dowiedzieć się o sobie czegoś ciekawego i kto wie – może nawet zupełnie niespodziewanego.