Różności

Quizy dla dzieci. Nauka poprzez zabawę

Dzieci patrzą na świat zupełnie inaczej niż dorośli. Dopiero się go uczą, wyciągają wnioski z obserwacji, zestawiają różne fragmenty informacji, przyswajają sobie różne zachowania społeczne. Różnorodność bodźców warunkuje ich harmonijny, wieloaspektowy rozwój.

Jednym z zadań rodziców jest wspieranie swoich pociech w tym rozwoju, by przebiegał sprawnie, efektywnie i bez obciążeń. Pierwszym etapem zdobywania wiedzy o świecie jest zabawa – poprzez zabawę dzieci również się uczą, dodatkowo kojarząc dzięki temu naukę z przyjemnością. Trzeba się zatem postarać, by rozrywka miała też wymiar edukacyjny, a jednocześnie nie stała się obmierzłym i nudnym obowiązkiem. Służą temu na przykład quizy dla dzieci.

Zarówno te najprostsze, przeznaczone dla najmłodszych i oswajające maluchy z podstawowymi pojęciami, jak i nieco bardziej zaawansowane, na przykład sprawdzające wiedzę uczniów pierwszych klas. Quizy nie tylko ułatwiają porządkowanie przyswojonej wiedzy, ale też mogą pełnić inne funkcje, na przykład rozwijać wyobraźnię przestrzenną, inteligencję, zmysł logiczny i wiele różnych przydatnych umiejętności.